Általános iskola

Intézményegység- vezető: Kisfalvi Angéla

Az általános iskolások nevelése oktatása 1-8.évfolyamon történik. Tanulóink iskolai fejlesztésében figyelembe vesszük tanulási nehézségeiket, differenciált szükségleteiket. Fontosnak tartjuk az egyéni bánásmód elvét, a folyamatos sikerélmény biztosítását, az általános emberi értékek, társadalmi normák elsajátítását.

Biztosítunk –Tervezett Szenzomotoros Tréning-mozgásterápiát, logopédiát, illetve a szakértői véleményben foglaltaknak megfelelő terápiás ellátást. A tanulók igényeik szerint a következő tanórán kívüli tevékenységek közül választhatnak:

• művészeti tevékenységek (kreatív kör, színjátszó
  • sportolási lehetőségek
  • úszás

Intézményünkben a súlyosan halmozottan sérült gyermekeket is ellátjuk egyéni, illetve csoportos 20 órás foglalkozás keretében is. Célunk, hogy a gyermekek  - lehetőségeikhez képest - éljék meg a mindennapok szépségét és  - korlátaikat figyelembe véve  - legyen lehetőségük bekapcsolódni az egyes tevékenységekbe.